Pasirinkite temą ir MO tipą Demonstracijos Kūrybinė laboratorija Testai Žinynas Užduočių lapai
Sveikatos ugdymas
Poilsis
Aktyvumas
Švara
Mityba
Jausmai ir bendravimas
Žmogaus sauga
Gyvenamoji aplinka
Gamtinė aplinka
Ekstremaliosios situacijos
Eismo aplinka
Pirmoji pagalba
Mokytojo biblioteka Rodyti matricą Paslėpti matricą
Titulinis > Temos > Mityba > Dietos

Dietos

Dieta vadinamas tam tikro maisto valgymas arba nevalgymas, siekiant sumažinti, padidinti ar išlaikyti kūno svorį. Žmonės laikosi dietos dėl įvairių priežasčių, bet populiariausios yra lieknėjimo ir sporto dietos.

Laikydamiesi lieknėjimo dietos žmonės vengia kaloringo ir daug angliavandenių turinčio maisto. Pavyzdžiui, saldumynų, bandelių, riebaus maisto. Kad dieta būtų veiksmingesnė, dažnai ji derinama su tam tikrais fiziniais pratimais.

Sportinės dietos laikomasi norint aprūpinti organizmą maistinėmis medžiagomis, kurios reikalingos raumenims augti. Žmonių, kurie laikosi šios dietos, maiste yra daug baltymų, vitaminų ir mikroelementų. Dažnai vartojami specialūs maisto papildai sportuojantiesiems.

Svarbu žinoti, kad įvairios moksliškai nepagrįstos dietos gali pakenkti sveikatai. Dėl netinkamai pasirinktos dietos organizme gali pritrūkti reikalingų maistinių medžiagų. Kalorijų ribojimas mažina energijos kiekį. Greitas svorio netekimas ir vėl greitas svorio priaugimas didina susirgimo širdies ir kraujagyslių ligomis riziką. Dietų laikymasis gali tapti odos ligų, depresijos, galvos skausmo ar svaigimo ir vidurių užkietėjimo priežastimi. Pradedant laikytis dietos būtina pasitarti su dietologu.

Iliustracijos

628.jpg