Pasirinkite temą ir MO tipą Demonstracijos Kūrybinė laboratorija Testai Žinynas Užduočių lapai
Sveikatos ugdymas
Poilsis
Aktyvumas
Švara
Mityba
Jausmai ir bendravimas
Žmogaus sauga
Gyvenamoji aplinka
Gamtinė aplinka
Ekstremaliosios situacijos
Eismo aplinka
Pirmoji pagalba
Mokytojo biblioteka Rodyti matricą Paslėpti matricą
Titulinis > Temos > Švara > Kodėl svarbu kūno priežiūros priemones naudoti saikingai

Kodėl svarbu kūno priežiūros priemones naudoti saikingai

Kūno priežiūros priemonės (dušo želė, dezodorantas, dantų pasta ir kt.) yra neatsiejama mūsų kasdienio gyvenimo dalis. Kadangi šios priemonės tiesiogiai liečiasi su oda ir gleivinėmis, kai kurios jų sudėtyje esančios cheminės medžiagos patenka į mūsų organizmą. Todėl svarbu, kad šios priemonės būtų saugios naudoti ilgą laiką.

Parduotuvėse yra daugybė kūno priežiūros priemonių, skirtų plaukams ir odai, bet jų sudedamosios dalys yra labai skirtingos. Dauguma jų nurodyta ant pakuotės. Tačiau retas žino, kad privalu paminėti tik 26-ias kvapiąsias medžiagų, esančias oficialiame alergenų sąraše, tačiau iš techninių jų pavadinimų sunku suprasti, ar sudėtyje esančios medžiagos yra saugios. Kitos kvapiosios medžiagos gali būti apibūdinamos tik bendru žodžiu „Kvapai“ (Fragrance). Kai kurios jų gali būti dirginančios, alergizuojančios, turėti ilgalaikį neigiamą poveikį mūsų sveikatai.

Kuo daugiau pavojingų cheminių medžiagų patenka į organizmą, tuo labiau tikėtina, kad jos gali paveikti sveikatą. Todėl svarbu rinktis kosmetikos ir kūno priežiūros priemones, kurių sudėtyje yra mažiau sudedamųjų dalių. Saugiau naudoti natūralias arba kuo natūralesnes kosmetikos priemones.

Daugiau patarimų rasite čia: //www.pagalvok.lt/kosmetika/.