Pasirinkite temą ir MO tipą Demonstracijos Kūrybinė laboratorija Testai Žinynas Užduočių lapai
Sveikatos ugdymas
Poilsis




Aktyvumas




Švara




Mityba




Jausmai ir bendravimas




Žmogaus sauga
Gyvenamoji aplinka




Gamtinė aplinka




Ekstremaliosios situacijos




Eismo aplinka




Pirmoji pagalba




Mokytojo biblioteka Rodyti matricą Paslėpti matricą
Titulinis > Išplėstinė paieška

Išplėstinė paieška

Įrašykite paieškos žodžius.
Ieškoma pagal žodžius, kurių kiekvieną sudaro trys ar daugiau simbolių.

Pasirinkite, pagal kokius kriterijus norite ieškoti svetainėje pateikiamos mokymosi medžiagos.

Pažiūrėję vaizdo medžiagą aiškinsitės, kokie pavojai galimi masinio susibūrimo vietose, kaip reikėtų elgtis kilus panikai ar riaušėms.
Šiais laikais dėl nepakankamo judrumo ir žalingų įpročių daugelio žmonių laikysena yra netaisyklinga. Sužinosite, ką reikia daryti ir ko nedaryti, norint išsaugoti taisyklingą laikyseną. Atlikę testus įsivertinsite, kokia yra jūsų laikysena.
Žiūrėdami penkis filmukus apie rankų, dantų ir veido odos priežiūrą, mokysitės tinkamai rūpintis savo higiena. Pasitikrinimo užduotys padės išsiaiškinti, ar teisingai supratote, kaip atlikti švaros procedūras.
Sužinosite, kaip tinkamai naudotis kompiuteriu mokymuisi, žaidimams, bendravimui, savišvietai, kokią įtaką darbas kompiuteriu daro laisvalaikio kokybei ir asmenybės formavimuisi. Susipažinsite su patarimais, kaip dirbant kompiuteriu nepakenkti savo sveikatai. Įgytas žinias apibendrinsite atlikdami užduotį ir analizuodami įvairias su kompiuterio naudojimu susijusias situacijas.
Pažiūrėję vaizdo medžiagą aiškinsitės, kokie pavojai galimi kasdienėse eismo situacijose, kaip reikėtų elgtis einant per gatvę, važiuojant dviračiu, išlipus iš autobuso ir pan.
Nagrinėdami demonstraciją išsiaiškinsite, kokių esama žaizdų tvarstymo būdų ir kuris tvarstymo būdas tinkamiausias skirtingiems sužalojimams įvairiose kūno vietose. Galėsite pasitikrinti, ar supratote, kaip tvarstyti įvairius sužeidimus.
Aiškinsitės, kokiomis sąlygomis gali kilti gaisras. Stebėsite ir išsiaiškinsite, kaip neatsargus elgesys gyvenamojoje aplinkoje gali sukelti gaisrą.
Pažiūrėję keturių dalių filmuką apie vaikino dieną, pateiksite siūlymus, kaip keisti jo dienos režimą, kad jis nepavargtų ir gerai jaustųsi.
Aiškinsitės, kaip saugiai leisti fejerverkus.
Peržiūrėję vaizdo medžiagą aiškinsitės, kokį pavojų kelia įvairūs gamtos reiškiniai, kaip reikėtų elgtis jiems vykstant.
Nagrinėdami demonstraciją aiškinsitės, kokie yra apsinuodijimo maistu, smalkėmis, buityje naudojamomis cheminėmis medžiagomis ir alkoholiu požymiai. Aptarsite, kaip galima išvengti apsinuodijimo.
Sužinosite, kokių būna valgymo sutrikimų. Analizuodami paauglių istorijas išsiaiškinsite valgymo sutrikimų požymius ir priežastis. Atsakę į testo klausimus įsivertinsite savo valgymo įpročius ir gausite patarimų.
Pažiūrėję filmuką ir surengę diskusiją išsiaiškinsite, kodėl į maistą dedama įvairių priedų ir kaip jie pakeičia produktų savybes. Taip pat sužinosite, kokių priedų yra populiariausiuose greitojo maisto produktuose, kokį poveikį maisto priedai daro sveikatai.
Išsiaiškinsite, kur ir kaip naudojami atšvaitai bei kitos eismo saugumo priemonės. Mokysitės, kokių saugumo priemonių reikia imtis ir kaip elgtis skirtingose eismo situacijose.
Susipažinsite su higienos priemonių įvairove. Atlikę testą nustatysite savo odos tipą, rasite patarimų, kaip prižiūrėti savo odą ir plaukus.
Išsiaiškinsite, kokie būna civilinės saugos garsiniai signalai, pranešantys apie įvykusias ar galimas katastrofas, didelio masto avarijas ar kitas žmogaus gyvybei pavojų keliančias ekstremaliąsias situacijas. Vadovaudamiesi sumodeliuota situacija, mokysitės, kaip elgtis išgirdus civilinės saugos garsinį signalą.
Mokysitės atpažinti įvairias žmonių emocijas, aptarsite, kaip tos pačios emocijos gali ir padėti, ir trukdyti.
Nagrinėsite pavaizduotas situacijas gamtoje įvairiais metų laikais ir aptarsite, kuo jos pavojingos. Aiškinsitės, kaip jų išvengti.
Susipažinę su streso šaltiniais sužinosite, kaip skirtingas streso lygis veikia žmogaus psichiką, emocijas, organizmo reakcijas ir elgesį. Nagrinėdami stresą keliančias situacijas parinksite tinkamus streso valdymo būdus.
Mankštinantis lavinama kūno lankstumas, ištvermė ir jėga. Perskaitę patarimus sužinosite, kaip lavinti kiekvieną iš jų. Rinkdamiesi iš pasiūlytų pratimų sudarysite savo mankštos programą.